Тим за безбедност и превенцију насиља

Тим је са радом почео у августу месецу када је конституисан тим и израђен план рада тима за предстојећу школску годину. У месецу септембру како је и планирано кренуло се са упознавањем ученика и родитеља са кућним редом преко часа одељенског старешине и родитељским састанцима, у школи је истакнут састав тима на неколико видних места.

Ученици наше школе посетили су трибину на тему насиље у адолесценским везама,и трибину оболести зависности, одржани су и вршњачка едукација за први разред и дискриминација оболелих од АИДС-а.

Како би и колегинице и колеге такође били упознати како препознати и како реаговати ако дође до случајева дигиталног насиља, школски педагог психолог Биљана Ерцеговчевић, члан тима, у сарадњи са кординатором осмислила је и реализовала предавање за наставничко веће.

Што се тиче праћења насиља и евидентирање истиху овом пшолугодишту нисмо имали ни један пријављен случај насиља.

Кординатор тима , Срећко Берић

Download this file (nasilje.ppt)nasilje.ppt[ ]154 Kb