Medicinska škola

„Dr Andra Jovanović”

Šabac

Kao i svake godine, na najlepši praznik posvećen ženama – 8. mart, učenici farmaceuskog smera sa svojim nastavnicama ukazuju pažnju i poštovanje članicama Udruženja paraplegičara Mačvanskog okruga i Saveza slepih i slabovidih, sa kojima Medicinska škola „Dr Andra Jovanović“ ima dugogodišnju saradnju.

IMG-72249ee031ba4acc0f289ea635d7a505-V

Znanje i veštine koje steknu na časovima i na sekciji „Farmaceutikus kremus“ nesebično dele sa svojim sugrađankama iz osetljivih grupa. Poklon-paketi, koji su damama ovih udruženja uručeni, sadrže kozmetičke proizvode za negu lica i tela, koje učenici, zajedno sa nastavnicima, pripremaju u školskim kabinetima, po proverenoj apotekarskoj tehnologiji.

IMG-da79e260c66645537a0f7369a1d15a4d-V

A u holu škole, organizovana je tradicionalna osmomartovska prodaja za sve zaposlene i učenike koji na ovaj način svoje najbliže mogu da obraduju originalnim poklonom i istovremeno doniraju novac za humanitarne akcije Učeničkog parlamenta škole.