Као и сваке године, на најлепши празник посвећен женама – 8. март, ученици фармацеуског смера са својим наставницама указују пажњу и поштовање чланицама Удружења параплегичара Мачванског округа и Савеза слепих и слабовидих, са којима Медицинска школа „Др Андра Јовановић“ има дугогодишњу сарадњу.

IMG-72249ee031ba4acc0f289ea635d7a505-V

Знање и вештине које стекну на часовима и на секцији „Фармацеутикус кремус“ несебично деле са својим суграђанкама из осетљивих група. Поклон-пакети, који су дамама ових удружења уручени, садрже козметичке производe за негу лица и тела, које ученици, заједно са наставницима, припремају у школским кабинетима, по провереној апотекарској технологији.

IMG-da79e260c66645537a0f7369a1d15a4d-V

А у холу школе, организована је традиционална осмомартовска продаја за све запослене и ученике који на овај начин своје најближе могу да обрадују оригиналним поклоном и истовремено донирају новац за хуманитарне акције Ученичког парламента школе.