На недавно одржаним општинским првенствима у кошарци и баскету 3 на 3, мушке и женске екипе Медицинске школе „Др Андра Јовановић“ показалe су спортско умеће, одлучност и неприкосновену веру у победу, што их је на сва четири такмичења довело до медаља.

MUŠKARCI 2023

На Општинском првенству у баскету 3 на 3 за средње школе, одржаном 19. 10. 2023. године, мушка екипа коју су чинили Василије Ђурић III6, Урош Дуловић III7, Матеја Товиловић III6 и Александар Бајевић II3, освојила је прво место.

Женска екипа школи је донела сребро: Теодора Канкараш II5, Анђела Јоксимовић II7, Андреа Марковић III4, Јана Гојковић I2.

BASKET 3X3 2024 II mesto

Медицинари су подједнако успешни били и на Општинском првенству у кошарци 3. 11. 2023. Тада су злато поносно понели Василије Ђурић III6,   Урош Дуловић III7, Матеја Товиловић III6, Александар Бајевић II3, Матија Тешмановић II1, Марко Ракић III7, Михаило Ракић IV2, Лазар Герман I7, Урош Грујичић III7 и Дејан Росић IV4.

DEVOJKE 2003 -1

За треће место и бронзану медаљу у жестокој конкуренцији, на истом такмичењу, избориле су се Теодора Канкараш II5, Тамара Кнежевић I5,  Јана Гојковић I2, Лара Недељковић II5, Анђела Јоксимовић II7, Андреа Марковић III4, Наташа Марковић III3, Тијана Илић I3, Симона Васић I3 и Емилија Лукић I7.

Освојена признања добар су основ за предстојећа окружна такмичења, на којима ће их, као и до сада, предводити наставник Драган Весковић.