Medicinska škola

„Dr Andra Jovanović”

Šabac

Za postignute izuzetne rezultate na republičkim takmičenjima, Vidovdanske nagrade najboljim učenicima i nastavnicima uručio je gradonačelnik Šapca dr Aleksandar Pajić u dvorištu Gradske kuće, u petak, 28. juna 2024. godine.

Medicinska škola „Dr Andra Jovanović” odlikovana je u nekoliko kategorija.

– Ponosni smo na svoje učenike. Osvojili smo priznanja iz pružanja prve pomoći, rukometa, matematike, republičko priznanje je zavredeo i naš časopis „Medikus”. Zahvalni smo Gradu što promoviše znanje na ovaj način, jer je to nešto što učenicima niko ne može oduzeti – rekla je direktorka Biljana Đuknić.

Đak generacije Jana Nišević IV4 dobila je dvostruko priznanje Grada – za najboljeg učenika generacije 2020-2024. i kao članica rukometne reprezentacije škole, koja je drugu godinu zaredom osvojila državno školsko prvenstvo. Ovim povodom svečanoj dodeli su prisustvovale i Tijana Ilić I3,  Emilija Lukić I7,  Milica Božić I7,  Jana Bkić II6,  Jana Jelić II6,  Jovana Jovanović III7,  Tamara Jović III7,  Jovana Katić IV1,  Aleksandra Danilović IV2.

Vidovdansko odlikovanje dobile su učenice Anđela Kuzmanović II1 za osvojeno drugo i Sofija Gligorić IV1 za treće mesto na Republičkom takmičenju iz matematike.

Priznanje su primili i Kristina Vinčić II6, Ognjen Stamenić III3 i Nina Mitrović IV4 jer su na Republičkom takmičenju iz prve pomoći, realističkog prikaza povreda, oboljenja i stanja zauzeli treće mesto.

Takođe, za treće mesto na 12. Olimpijskim igrama učenika Republike Srbije u karateu nagrađen je učenik Veljko Trifunović III3.

Za mentorstvo i požrtvovan rad sa učenicima gradonačelnik je nagradio nastavnika fizičkog vaspitanja Mitra Pavlovića, nastavnike matematike Jelenu Pavlović i Branislava Selakova, kao i nastavnicu zdravstvene nege i prve pomoći Jelenu Marinković.