Medicinska škola

„Dr Andra Jovanović”

Šabac

U subotu, 10. februara 2024. godine, u Sali heroja Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Tatjani Jovanović, glavnoj i odgovornoj urednici časopisa „Medicus“, Društvo za srpski jezik i književnost uručilo je priznanje za najuspešniji srednjoškolski časopis u Srbiji.

Svečana dodela republičkih nagrada u oblasti srpskog jezika, književnosti, literarnog i školskog novinarskog stvaralaštva upriličena je u okviru Zimskog republičkog seminara koji Društvo organizuje za nastavnike srpskog jezika i književnosti.

Dodela 1

Za dvadeset godina rada novinarske sekcije, časopis Medicinske škole „Dr Andra Jovanović“ pet puta bio je nosilac republičke nagrade za najuspešnije srednjoškolske listove i časopise, a poslednji, 17. broj, osvojio je visoko prvo mesto.