У суботу, 10. фебруара 2024. године, у Сали хероја Филолошког факултета Универзитета у Београду, Татјани Јовановић, главној и одговорној уредници часописа „Medicus“, Друштво за српски језик и књижевност уручило је признање за најуспешнији средњошколски часопис у Србији.

Свечана додела републичких награда у области српског језика, књижевности, литерарног и школског новинарског стваралаштва уприличена је у оквиру Зимског републичког семинара који Друштво организује за наставнике српског језика и књижевности.

Dodela 1

За двадесет година рада новинарске секције, часопис Медицинске школе „Др Андра Јовановић“ пет пута био је носилац републичке награде за најуспешније средњошколске листове и часописе, а последњи, 17. број, освојио је високо прво место.