Традиционално, на Видовдан, 28. јуна 2023. године, у свечаној атмосфери Шабачког позоришта, у присуству представника Града и образовних установа, градоначелник Шапца др Александар Пајић, уручио је Видовданске награде најбољим ученицима и наставницима шабачких основних и средњих школа. Највеће признање које Град додељује за успехе постигнуте на републичким такмичењима и ђацима генерације у овој школској години, примило је 20 ученика и 4 наставника Медицинске школе „Др Андра Јовановић“.

IMG-2c43b96a2e65d1346e68de8e0e6f1bad-V

Престижну награду за ђака генерације 2023. добила је Јана Мићић, ученица образовног профила медицинска сестра-техничар.

Три екипе донеле су државна одличја Зеленој школи и на позорницу стале да од градоначелника поносно преузму признање које вреднује њихов труд и залагање.

То су првакиње Републичког школског првенства у рукомету – Александра Мирковић I2, Јана Јелић I6, Јана Бкић I6, Тамара Јовић II7 , Јована Јовановић II7, Јована Катић III1, Александра Даниловић III2, Јана Нишевић III4, Тамара Мандић III5, Невена Радић III6, Александра Васић IV6, Милица Самарџић IV7, са менторoм Митром Павловићем.

IMG-2fe7cb8925eda6e9c175f79960a5cd55-V

За постигнуто друго место из области реалистичког приказа на Републичком такмичењу из прве помоћи и реалистичког приказа, повреда, обољења и стања, награђени су ученици – Михаило Панић III5, Марина Панић III5 и Мартина Павловић IV4, са својом наставницом Јеленом Маринковић.

Награду за екипно треће место на Републичком такмичењу из анатомије и физиологије преузеле су ученице Ивана Гајић I5, Милица Маринковић I5, Вања Станимировић I4 са менторком др Мирјаном Неговановић.

IMG-c843c756555f55eba99e37e86db15b94-V

Појединачна награда за освојено друго место на Републичком такмичењу из математике припрала је ученици Анђели Кузмановић I1, као и њеном наставнику Браниславу Селакову.