Ученици Медицинске школе учествовали су на Сајму даровитости, на којем су представљене све основне и средње школе са територије града Шапца и друге установе и организације које се баве образовањем.

IMG_20230321_132750

Манифестација одржана у спортској хали Шабачке гимназије, поводом Међународног дана даровитих ученика, 21. марта, део је активности у оквиру пројекта ,,Научни центар-фабрика идеја за 21. век” који се финансира средствима Европске уније и Града Шапца. Пројекат обухвата реконструкцију зграде за смештај научног центра нa Летњиковцу и развој програма за даровиту децу у Шапцу.

IMG_20230321_125541

Наши ученици – освајачи републичких награда у школској 2021-2022. години на такмичењима из анатомије, физике, прве помоћи и реалистичког приказа, чланови новинарске, драмске, фармацеутске и секције здравствене неге, као и ученици образовног профила зубни техничар, представили су своје знање, умеће и таленат кроз продукте свог рада.

IMG_20230321_131435

Подршку су им пружили њихови наставници, који су током читаве школске године активно ангажовани на развоју и јачању њихових постигнућа.

IMG_20230321_133156

Дипломе, сви бројеви школског часописа Медикус, производи за негу лица и тела које прави „Фармацеутикус кремус“, вешто извајани модели зубних протеза, само су део онога што Медицинска школа има да покаже, а што је стало на штанд намењен њеном представљању.

IMG_20230321_133624

Поред видљивих резултата и поноса са којим су наши ученици представили своју школу, главни утисак је велико интересовање основаца и осталих посетилаца Сајма за садржаје које је Зелена школа припремила.