У недељу, 22. октобра 2023. године, град Шабац био је домаћин  спортско-едукативне манифестације „Олимпијске стазе“, коју Олимпијски комитет Србије у сарадњи са компанијом ДДОР Нови Сад приређује у знак подршке спортистима у остваривању олимпијских норми кроз такмичења спретности, квизове знања о олимпијским успесима кроз историју.

IMG-1655429d51e36432b2fc9f29bb73c48d-V

Овај догађај окупио је мноштво шабачких основаца и средњошколаца, а обележја олимпијских спонзора понели су и ученици другог и трећег разреда Медицинске школе „Др Андра Јовановић“. Они су, подељени у тимове, и у пратњи својих наставника, показали сналажљивост у решавању квизова и задатака дуж „олимпијске стазе“ у коју су претворене централне градске улице, и тако обновили своје знање о културно-историјским знаменитостима Шапца и историјату Олимпијских игара. У овој акцији, њима се придружио олимпијски кандидат из Шапца, кајакаш Бранко Лагунџић, некадашњи ученик Медицинске школе.