На 12. олимпијским спортским играма ученика Србије, које су 25. и 26. маја одржане у Новом Саду, ученице Медицинске школе „Др Андра Јовановић“ наставиле су златни низ са прошлогодишњег Републичког такмичења у рукомету,  освојивши поново титулу државних шампионки.

IMG-0fd337e25f9e8e7a4aaa6dc595deb5bd-V

Првог дана такмичења ученице Медицинске победама над Другом крагујевачком гимназијом и Медицинском школом из Сомбора избориле су пласман у финале, где су у веома динамичној утакмици против Средње школе „Младост“ из Петровца на Млави заслужено дошле до победе.

IMG-0887608e7ff1f3c983ad3cc7596a0553-V

Оне су у свим фазама такмичења показале да их краси тимски дух и завидно спортско понашање, како на терену, тако и ван њега.

Првакиње Србије су капитен Тамара Мандић IV5, Тијана Илић I3, Емилија Лукић I7, Милица Божић I7, Јана Бкић II6, Јана Јелић II6, Јована Јовановић III7, Тамара Јовић III7, Јована Катић IV1, Александра Даниловић IV2, Јана Нишевић IV4, Невена Радић IV6. Tренер екипе је наставник физичког васпитања Митар Павловић.