У склопу активности којe Завод за јавно здравље Шабац спроводи са циљем едукације ученика средњих школа о превенцији рака грлића материце, у уторак, 20. фебруара, за ученике првог и другог разреда Медицинске школе „Др Андра Јовановић“ одржано је предавање о хуманом папилома вирусу, са посебним акцентом на вакцинацији. Ову тему ученицима је представила др Снежана Панић, специјалиста хигијене и супспецијалиста исхране здравих и болесних људи.

IMG_20240220_130612

Кроз кратке филмове, презентацију и разговор, ученици су сазнали кључне информације у вези са ХПВ инфекцијом, начинима очувања репродуктивног здравља, као и значају вакцинације.

Знања стечена на овом предавању ученици могу да, као вршњачки едукатори, пренесу даље и на тај начин допринесу здравственом информисању својих вршњака.

Овом приликом подељене су им брошуре и флајери на тему ХПВ вируса и превенције репродуктивног здравља младих.