Осму годину заредом, пред новогодишње и божићне празнике, Медицинска школа „Др Андра Јовановић“ спроводи хуманитарну акцију „Даруј слаткиш“ за децу у установама здравствене и социјалне заштите. Фондација „Хумано срце Шапца“ и овог пута ће помоћи да прикупљени слаткиши стигну до правог одредишта.

IMG_20231225_113006

Ученички парламент и Тим за хуманитарне активности школе подржали су акцију којом је прикупљена значајна количина слатких и сланих посластица за најмлађе Шапчане. Поред тога, одељењске заједнице потрудиле су се да маштом и креативношћу свој поклон претворе у прави празнични дар. Гласањем је за најлепши пакет проглашена Новогодишња кућица коју је израдило одељење III3. Она ће бити упућена у „Предах“ – смештај за децу и одрасле са посебним потребама. На другом месту нашао се Ирвас одељења II5 и на трећем Окићени камин одељења I1. Ови и сви други пакетићи обрадоваће малишане на Дечијем одељењу Опште болнице „Др Лаза К. Лазаревић“, као и децу из социјално осетљивих група и без родитељског старања.

IMG_20231225_115512

Ученици Медицинске школе још једном су пружили добар пример и искрен разлог за радост ових малишана.