Medicinska škola

„Dr Andra Jovanović”

Šabac

Kako je već najavljeno krajem februara ove godine, saradnja Medicinske škole sa Udruženjem paraplegičara Mačvanskog okruga se nastavlja. Zahvaljujući uspešno realizovanom projektu ugradnje lifta, članovi Udruženja postali su korisnici besplatnih fizikalnih i kozmetičkih usluga, koje im, u sklopu praktične nastave, pružaju polaznici ova dva smera Medicinske škole.

IMG_20220318_111946

Kroz različite aktivnosti Medicinska škola neguje uspešnu saradnju dugu 12 godina sa ovim udruženjem, ali i Savezom slepih i slabovidih Šapca. Zbog nepristupačnosti određenih delova škole osobama sa invaliditetom, učenici su ranije odlazili u prostorije ovih udruženja, a ugradnjom lifta, stvoreni su uslovi da korisnici usluga dolaze do kabineta opremljenih aparaturom za obavljanje terapija.

– Medicinska škola prva je obrazovna ustanova u Šapcu koja poseduje lift. Tako smo naše prostorije učinili dostupnim članovima Udruženja paraplegičara Mačvanskog okruga, ali i svim osobama kojima je otežano kretanje. Stoga naši učenici više neće odlaziti u Udruženje, već ćemo goste primati u naše kabinete i pružati im besplatne usluge iz oblasti fizikalne terapije i kozmetologije. To je veliki benefit za članove Udruženja i za našu lokalnu sredinu, a što je nama najvažnije, za naše učenike koji stiču novi vid praktične nastave – rekla je direktorka škole Biljana Đuknić.

IMG_20220318_112317

Sekretar UPMO Slaviša Savić istakao je važnost ovih usluga u periodima otežanog funkcionisanja bolnica i lečilišta usled pandemije, ali i objasnio svoj slučaj.

– Ove terapije znače puno jer u protekle dve godine odlazak na fizikalnu terapiju u Opštu bolnicu ili na produženu rehabilitaciju bio je gotovo nemoguć, ali prvenstveno znači nama koji smo invalidnost stekli pre više godina, čije je lečenje završeno i nemamo mogućnost preko Republičkog fonda da odlazimo na banjski oporavak i rehabilitaciju. Na taj način ovde dobijamo preko potrebne savete ili terapije i masaže, i tako održavamo formu u optimalnom stanju – kaže on.

IMG_20220318_111857

Učenici smerova fizioterapeutski tehničar i kozmetički tehničar, pod nadzorom predmetnih nastavnika, članovima ovog udruženja pružaće usluge iz domena svojih praktičnih veština.