На 23. Републичком такмичењу медицинских школа у првој помоћи и реалистичком приказу повреда, обољења и стања, одржаном 10. и 11. маја 2024. године у Медицинској школи у Ужицу, екипа Медицинске школе „Др Андра Јовановић“ освојила је треће место из области реалистички приказ повреда, стања и обољења.

IMG-22b455b4e9bcacb2449fd5cb080ef937-V

Ученици Кристина Винчић II6, Огњен Стаменић III3 и Нина Митровић IV4 показали су изузетне вештине у приказивању ситуација које доводе до низа повреда, стања и обољења, а затим и у њиховом верном представљању и ликовном обликовању помоћу шминке. Ментори су им биле наставнице Јелена Маринковић и Јелена Малешевић.

Ово је још једна у низу медаља наших ученика у најочигледнијој и најдемонстартивнијој методи при обуци прве медицинске помоћи, по чему је Медицинска школа „Др Андра Јовановић“ препознатљива.