Библиотечка секција

септембар/фебруар 2015/2016

Библиотечка секција је и ове школске године наставила са радом. Поред старих чланова секције,приступили су и нови чланови. Они су упознати са основним правилима библиотечког пословања, фондом, смештајем, обрадом књига, увођењем у инвентарну књигу, издавањем књига и вођењем евиденције о томе, радом на оштећеним књигама, културним и јавним деловањем библиотеке.

Чланови секције учествују и у припремању изложби поводом разних јубилеја, годишњица, помажу у раду приликом израде паноа, спровођења анкета, организују акције прикупљања књига, учествују на промоцијама књига и сличним манифестацијама у школи и граду. Такође су и редовни посетиоци Библиотеке шабачке на разним културним дешавањима,

Одржано је 13 часова, на којима су поред текућих послова, припремане и изложбе. Припремљена је изложба поводом, Дана, Месеца школских библиотека,обележавање века и по од рођења Јована Цвијића, обележавање годишњице смрти Лазе Костића, припремане су изложбе по избору чланова секције, праћена су сва актуелна дешавања поводом годишњица, јубилеја, књ.награда, разних занимљивости из света књиге, и излагана су на паноу. Чланови секције су, такође,писали опомене за невраћене књиге, уносили у рачунар књижну грађу...Све планирано за овај период је реализовано.

Вера Ракић,библиотекар