Библиотечка секција

Библиотечка секција је и ове школске године наставила са радом.Поред старих чланова секције,приступили су и нови чланови.Они су упознати са основним правилима библиотечког пословања, фондом, смештајем, обрадом књига,увођењем у инвентарну књигу,издавањем књига и вођењем евиденције о томе,радом на оштећеним књигама, културним и јавним деловањем библиотеке.

Чланови секције учествују и у припремању изложби поводом разних јубилеја, годишњица,помажу у раду приликом израде паноа,спровођења анкета,организују акције прикупљања књига, учествују на промоцијама књига и сличним манифестацијама у школи и граду. Такође су и редовни посетиоци Библиотеке шабачке на разним културним дешавањима,

Одржано је 11 часова,на којима су поред текућих послова,припремане и тематске изложбе.Припремљена је изложба поводом, Дана,Месеца школских библиотека,урађен је пано поводом нових књига са Сајма књига, Акција Нај-читалац траје , како би што више анимирали ученике да читају, да електронски медији не би из свести младих људи истиснули потребу и задовољство које се стиче приликом читања, пратили годишњице , јубилее, разне занимљивости из света књиге, и приказивали на паноу.Чланови секције су ,такође,писали опомене за невраћене књиге,уносили у рачунар књижну грађу,учествовали у ажурирању књижног фонда,сређивању библиотеке,помагали приликом пресељења библиотеке и њеном оспособљавању за рад.

Вера Ракић,библиотекар

Матурска питања 2018/2019