Биолошка секција

Секција из биологије

Биолошка секције ове школске године ради у подмлађеном саставу. Сви чланови, којих има 10, су ученици првог и другог разреда. Секција је оформљена 02.10.2017. Први часови су протекли у сређивању кабинета биологије, радили смо изоловање молекула ДНК из кивија, учили да користимо микроскоп, те посматрали трајне препарате. Такође смо правили и сами препарате: епидермиса луковице црног лука и скробна зрна кромпира.

У току децембра чланови су посетили Фестивал науке у Београду, уредили ормар у ходнику у духу новогодишњих празника, као и окитили јелку у кабинету биологије.

У току јануара почели смо израду едукативног дрвета које ће красити ормар у ходнику. Такође смо се договорили да у предстојећем периоду, поред завршетка рада на дрвету, урадимо неке експерименте и дисекције.

Соња Лукић, професор

Матурска питања 2018/2019