Анатомска секција

Анатомска секција почела је са радом половином   септембра 2014. године. а водиле су је др М.Неговановић и дрМ. Матић-Глигорић( од другог полугодишта). Чланов су били ученици свих одељења првог разреда. Радом секције обухваћен је целокупни школски програм из анатомије. Ученици су радили самосталне радове (паное из кардиоваскуларног, уринарног, нервног система и система чула), затим практично су примењивали знање стечено на редовним часовима (аускултација срца и плућа, мерење крвног притиска, читање EKG-a, проверавали оштрину вида,састављали   јеловник, читали биохемијски налаз урина и крви), обнављали пређено градиво и решавали тестове из свих области (припрема за такмичење). Анатомска секција је испунила све активности предвиђене планом и програмом. Одржано је укупно 30 часова . Три ученице чланови секције Вуковић Кристина,Степановић Ивана и Грубић Дуња   пласирале су се на републичко такмичење из анатомије и физиологије које је одржано у Лозници 06.маја 2014.године и у укупном пласману освојиле четврто место од укупно 19 школа.

Циљ секције је био да се ученицима приближи градиво из анатомије и физиологије као и практична примена знања.

То је заједничким радом наставника и ученика и остварено.

др Мирјана Неговановић,

др Мирјана Матић-Глигорић