Анатомска секција

Секција анатомије и физиологије почела је са радом у првом полугодишту школске 2017./2018. године. Одржана су три часа. Ученици првог разреда су се добровољно пријавили. Секција броји 13 чланова из одељења: I1, I3, I4, I5 и I6.

На првом часу ученици су упознати са планом и програмом рада. Други и трећи час су били посвећени обнављању и проширивању градива, практичној примени стеченог знања и изради паноа.

Ученици су врло заинтересовани за рад и долазе са новим идејама. До сада је обрађен локомоторни систем, KBC и респираторни систем. Чланови секције су савладали мерење крвног притиска, аускултацију плућа и читање биохемијских налаза крви и урина. У току распуста ученици ће урадити задате паное.

Рад секције се наставља и у другом полугодишту, када ће се редовније одржавати часови, јер у оквиру секције се ученици припремају за предстојеће такмичење.

проф др Мирјана Неговановић

Матурска питања 2018/2019