Секција фармацеутског смера

Секција „ФАРМАЦЕУТИКУС КРЕМУС“

Секција је почела са радом крајем септембра 2017.год., упознавањем заинтересованих ученика са начином рада у секцији и Планом секције. За рад у секцији се пријавило 19 ученика одељења IV-1 (фармацеутски техничари), те је због бројности и измењених услова рада прилагођених условима адаптације старог дела школе, договорен начин рада по групама. Секција се састајала према потреби,у почетку једном,а касније интенѕивније, при чему је рађено на употпуњавању и проширивању знања са редовне наставе, координацији рада са наставом вежби из козметологије,подстицању на самостални истраживачки рад и прикупљање рецепата и формулација за израду и дискусију. Према израженим практичним способностима ученици су израђивали фармацеутске препарате за продајну изложбу у Школи, као подршка Тиму за хуманитарне активности и волонтирање. Oрганизована је продајна изложба за Дан школе, а прикупљена новчана средства уплаћена на рачун Ђачког парламента. До полугодишта је одржано 21 час.

За рад секције задужена Живка Живановић

"Апотекар - чувар народног здравља"

Секција је почела са радом у новембру 2017.год., упознавањем заинтересованих ученика са начином рада у секцији и планом секције. За рад у секцији се пријавило 20 ученика одељења IV-1 (фармацеутски техничари). Секција се састајала према потреби при чему је рађено на употпуњавању и проширивању знања са редовне наставе, подстицању на самостални истраживачки рад и прикупљање рецепата и формулација за дискусију и израду, оспособљавању за самосталан практичан рад. Према израженим практичним способностима ученици су израђивали течне и получврсте фармацеутске препарате за продајну изложбу у школи као подршка Тиму за хуманитарне активности. Oрганизована је продајна изложба за Дан школе, а прикупљена новчана средства уплаћена на рачун Ђачког парламента. До полугодишта је одржано 18 часова.

За рад секције задужена Оливера Жужа

Матурска питања 2017/2018