Секција фармацеутског смера

Секција „ФАРМАЦЕУТИКУС КРЕМУС“

Секција је почела са радом крајем септембра 2015.год., упознавањем заинтересованих ученика са начином рада у секцији и Планом секције. За рад у секцији се пријавило 19 ученика одељења IV-1 (фармацеутски техничари), те је због бројности договорен начин рада по групама. Секција се састајала према потреби 2-3 пута месечно при чему је рађено на употпуњавању и проширивању знања са редовне наставе, подстицању на самостални истраживачки рад и прикупљање рецепата и формулација за израду и дискусију, оспособљавању за самосталан практичан рад на новим рецептурама. Према израженим практичним способностима ученици су израђивали фармацеутске препарате за продајну изложбу у Школи, као подршка Тиму за хуманитарне активности и волонтирање. Oрганизована је продајна изложба за Дан школе, а прикупљена новчана средства уплаћена на рачун Ђачког парламента. До полугодишта је одржано 18 часова.

Живка Живановић,професор

"Апотекар - чувар народног здравља"

Учени су подстицани на активно усавршавање и информисање у струци (присуствовали су предавањима намењеним континуираној едукацији фармацеутске технологије из различитих области). Радили су на сакупљању и изради рецепата који нису предвиђени планом и програмом за трећи разред. Израђивали су хигијенско - козметичке препарате широке потрошње. Сарађивали са тимом за хуманитарне активности. Упознавали се са стручном литературом предвиђеном за стицање нових знања ван оквира плана и програма предвиђеног за трећи разред медицинске школе, смер - фармацеутски техничар. Почетком школске године је извршен одабир ученика за секцију према склоностима, интересовањима и способностима.

Током првог полугодишта бавили су се израдом препарата из групе solutiones који имају терапеутску и корективну улогу.

*Израђивали су препарате за акцију 'Будите лепи и неговани уз наше производе'

*Учествовали у изради и продајној акцији фармацеутских производа која је организована поводом дана школе 11.12. и 14.12.2015.

*Израђивали препарате по сопственом избору

*Препарате за негу ноктију

професор Јамина Дрндаревић