Прва помоћ

Секција Прве помоћи школске 2017/2018. године окупља 30-ак ученика првог, другог и трећег разреда. Заинтересованост ученика да додатним увежбавањем постигну највећи степен обучености у указивању прве помоћи, додатно мотивише и наставнике да се несебично труде да им своја знања и умења пренесу.

Чланови секције се окупљају од октобра сваког петка у два термина. Први је од 12.50h до 13.35h а други од 13.40h до 14.25h . Који термин ће ученици изабрати зависи од обавеза које тог дана имају у школи. До сада је одржано 18 часова рада у секцији.

Праћењем упутства које налаже план за спровођење рада у секцији до сада смо се највише базирали на појединачном и екипном збрињавању п/о код: епи напада, застоја у раду срца, посекотина, опекотина, страног тела, отворених и затворених прелома екстремитета, постављању имобилизације, повредама грудног коша и абдомена и низом других повреда и стања која се у свакодневном животу могу догодити.Чланови секције су показали своја знања и вештине на градском Тргу приликом обележавања дана Црвеног крста. Тада су 11..септембра 2017.год   у сарадњи са организацијом „Црвени крст“ Шабац и службом ХМП Дома здравља:“Др Драга Љочић“ збрињавали повређене у кући. Симулацију повреда је спровела секција РППСО наше школе.

Радом секције руководе четири наставника: Марија Алексић, Јелена Гвозденовић, Јасмина Петровић и Славица Дамњановић. Координатор рада секције је Марија Алексић.

Славица Дамњановић

Матурска питања 2018/2019