Секција естетске неге

У секцији вредно раде ученици образовног профила козметичких техничара, уз подршку и помоћ предметних наставника. Планом и програмом секције предвиђено је да се ученици оспособе за тимски рад, затим да се подстакне њихова креативност, да се нова знања стекну кроз дружење која се касније примењују у пракси. Оно што је обележило рад секције у протеклом периоду јесу следеће активности:

*сценска шминка за потребе Чивијашког карневала

*здравствено-васпитне активности у оквиру обележавања међународног дана борбе против малигног меланома

*Face art, као и осмишљавање и рад на изради козметичко-терапијских картона и вежбање одређивања козмето-терапијске неге коже лица и тела за потенцијалне клијенте, и учешће на Сајму моде и лепоте 2011.г. у Дому војске у Шапцу. Учешће на манифестацији Вече куповине и добре забаве у Рода центру.

*Истраживачки рад за потребе школског часописа. Рад на осмишљавању приказа глумаца за потребе школских представа.

*Посета Међународном конгресу и сајму козметике, велнеса и спа у Београду и тако су ученици обогатили своје знање присуствујући на презентацијама и предавањима савремених терапијских третмана који се користе у нези лица и тела.

*Учешће у хуманитарном пројекту Основне школе „Вук Караџић“ осмишљавајући и увежбавајући сценски изглед глумаца за представу „На раскрсници талентованих мачака“. Уследила су и гостовања на телевизији и бројне похвале за оригинално осликавање глумаца.

*Учешће на такмичењу Face i body art-a, који се одржао на Међународном сајму и конгресу козметике, велнеса и спа у Београду 8.априла 2012.г. Затим и пролећна манифестација Вече куповине и добре забаве у Рода центру у организацији Туристичке организације Шапца и Sabac fashion day-a, тако да су ученице наставиле са приказивањем мајсторија у осликавању лица.

*Као круна успеха рада секције је и диплома коју је смер Козметичких техничара наше школе добио за Face art  2011. године од ТОШ-а и Sabac fashionday-a.

* Последњи успех наше секције је сценска шминка за представу Ревизор која је изведена поводом Светосавске академије, 27. јанауара 2015. год.